G-Sensor

Co je G-Sensor?

G-senzor je akcelerometr, který registruje hodnoty na základě množství síly vyvinuté během nárazu. Je-li dosaženo přednastavené hodnoty, systém zaznamenané záběry uloží a přesune je do chráněné složky, kterou nelze přepsat žádnými dalšími zaznamenanými záběry. Tyto hodnoty nastavuje firmware vaší autokamery při instalaci.

Výhody

Výhodou zabudovaného G-senzoru je, že pokud bylo vozidlo účastníkem nehody, soubor se záznamem se automaticky uloží a nedojde k jeho přepsání standardní funkcí automatického mazání záznamů autokamery.

Při aktivaci

Jakmile dojde k aktivaci G-Senzoru, ve středu obrazovky se objeví symbol visacího zámku upozorňující řidiče, že byl soubor uzamčen. Řidič tak má jistotu, že důležité záběry byly bezpečně uloženy na jiném místě a lze si je prohlédnout později, aniž by bylo nutné autokameru ihned po incidentu z vozidla odpojovat.

Spuštění G-Senzoru v jiných případech

G-Senzor se může aktivovat také v jiných případech, např. při najetí na výmoly na silnici, při nenadálém silném zrychlení nebo zabrzdění nebo při rychlém najetí na retardér. Tato funkce může být užitečná, protože dokáže ukládat a chránit další záběry, které mohou být důležité. Ale pokud G-Senzor automaticky ukládá příliš mnoho souborů, jeho nastavení lze upravit v závislosti na prostředí, ve kterém se vozidlo pohybuje, nebo podle vozidla, ve kterém je autokamera používána.

Picture of a speed bump in the UK

Jak lze G-Senzor autokamery zkalibrovat?

G-Senzor lze kalibrovat prostřednictvím možností nabídky autokamery. V nastavení lze G-Sensor nastavit nebo vypnout. Možnosti nastavení citlivosti jsou: vysoká, střední, nízká a vypnuto. Čím vyšší je nastavení G-Sensoru, tím vyšší je citlivost, což znamená, že bude chráněno a ukládáno více souborů.

Autokamery s G-Sensorem

Front Image of 622GW In Car Camera Dash Cam with 4K, GPS and Wifi
622GW
269,00 €
522Gwa Nextbase Dash Cam In Car Camera
522GW
199,00 €
422Gwa Dash Cam
422GW
175,00 €
322Gwa Nextbase Dash Cam
322GW
99,00 € 135,00 €