Nahrávání ve smyčce

Co je nahrávání ve smyčce?

Nahráváním ve smyčce autokamera umožňuje nahrávat nepřetržitě, i když paměťová SD karta dosáhne plné kapacity. Znamená to, že jakmile objem souborů dosáhne limitu kapacity SD karty, začnou se přepisovat nejstarší soubory. Po zapnutí bude autokamera nahrávat v nepřetržité smyčce, takže bude nahrávat stále.

V případě nehody nebudou přepsány žádné soubory, které budou uloženy a chráněny aktivací G-Senzoru nebo ručním stisknutím tlačítka File Protect, a zůstanou uloženy na SD kartě. Znamená to, že důležité záznamy, které mohou být důležité pro pojišťovnu nebo policii, zůstanou uzamčeny na kartě a nebudou odstraněny.

 

Segmentace souborů

Při prohlížení záznamu ke sdílení se namísto vytvoření jednoho velkého souboru záznam ve smyčce rozdělí do přibližně tříminutových segmentů, které lze snadno spravovat. Díky tomu lze soubor snadno stáhnout a přenášet. Tento systém je zvláště užitečný u autokamer s podporou Wi-Fi, protože soubor lze rychle stáhnout a sdílet na vašem telefonu nebo tabletu.

Základem je pravidelné formátování SD karty

Při pořizování záznamů ve smyčce je nutné kartu v určitém okamžiku naformátovat. K tomu by mělo dojít, jakmile se na kartě nahromadí chráněné soubory, což zkrátí dobu záznamu autokamery. Obecně se doporučuje SD kartu naformátovat jednou za měsíc, aby se uvolnilo místo. Kartu lze snadno naformátovat v nastavení. Dojde k odstranění všech souborů včetně chráněných souborů.

Doba záznamu autokamery ve smyčce

Výchozí doba záznamu je u většiny autokamer Series 2 jedna minuta na každý soubor, což usnadňuje jejich správu a prohlížení, ale lze ji zvýšit na tři minuty. Při rozlišení 1 080p HD získáte až 4 hodiny záznamu do konce smyčky. 
Objem zaznamenaných dat závisí na velikosti vaší SD karty. 32GB karta pojme přibližně 2 hodiny záznamu. 64GB karta přibližně 4 hodiny a 128GB přibližně 8 hodin záznamu.
Změnou rozlišení záznamu nebo přidáním zadní kamery lze kapacitu záznamu navýšit nebo zmenšit. Například záznam v rozlišení 720p prodlouží dobu záznamu ve srovnání s nahráváním na 4K Ultra HD.

Pokud společně s přední kamerou Series 2 použijete kompatibilní zpětnou kameru Series 2, polovina nahraných souborů bude přidělena přední kameře a polovina zadní kameře. Pokud používáte 128GB SD kartu U3 Nextbase, bude to přibližně 4 hodiny záznamu přední kamery a 4 hodiny záznamu zadní kamery. 

Autokamery s nahráváním ve smyčce

Front Image of 622GW In Car Camera Dash Cam with 4K, GPS and Wifi
622GW
269,00 €
522Gwa Nextbase Dash Cam In Car Camera
522GW
199,00 €
422Gwa Dash Cam
422GW
175,00 €
322Gwa Nextbase Dash Cam
322GW
99,00 € 135,00 €